Yazar: George Eisen
Yayın Tarihi: 2014-06
Yayınevi: Phoenix Yayınevi
Cilt Tipi: Paperback
Stok Kodu: 9786054657797
Sayfa Sayısı: 272
Ülke: Ankara
Dil: Türkçe
Boyut: 13.50x19.50
Açıklama:

Bu dokunaklı kitap, bilimsel holokost çalışmalarına belirgin bir katkı sunan, önemli bir başarıdır.- Choice Holokost tarihçiliğinde yeni bir alan oluşturan, merak uyandırıcı bir çalışma. Kitabın uzun süre görmezden gelinen konusu hem trajik, hem etkileyici; ayrıca Eisen'ın tarihi, psikolojiyi ve antropolojiyi bütünleştiren disiplinler arası yönetimi kitaptaki bilimsel yaklaşımın etkisini daha da güçlendiriyor.- Journal of Holocaustand Genocide Studies, Holokost ve Soykırım Çalışmaları Dergisi

Bu çocukların hayalleri ve ebeveynlerinin gerçekleşmeyen rüyaları, kitabı bıraktığınızdan çok sonra dahi gözlerinizin önünde süzülmeye devam edecek.- Newsletter, Association of Jewsih Libraries,Yahudi Kütüphaneleri Derneği Bülteni Yazar, Yahudi topluluklarının bir akıl unsuru olarak oyunu, yıkımın ortasındaki çocukların hayatları için kullanmayı denediklerini ve çocukların içine soroklendikleri yeni dünyaya oyun etkinlikleriyle uyum sağladıklarını ifade ediyor... Okuyucunun birçok farklı alanda yeni sorular ve zorluklarla karşılaşmasını sağlayan bir çalışma.- Canadian Journal of theHistory of Sport, Kanada Spor Tarihi Dergisi Bu eşsiz bir kitap.

Holoskostun hikayesi her farklı açıdan yeniden ve yeniden anlatılmalı ve eğer anlatanlar George Eisen kadar yetenekli olurlarsa hiçbir şeyi unutmamalıyız.- Journal of Sport History, Spor Tarihi DergisiGeorge Eisen, II. Dünya Savaşı sonrasında Macaristan'da doğdu, bir süre İsrail'de bulunduktan sonra ABD'ye yerleşti. Antropoloji ve tarih üzerine lisans ve yüksek lisans eğitimi aldı. Biri sosyoloji, diğeri psikoloji olmak üzere iki doktora çalışmasını tamamladı. Eisen yayınları arasında 6 kitap ve 50'den fazla akademik makale bulunmaktadır. Holokost Yıllarında Çocuklar ve Oyun İngilizce, Almanca ve Fransızca olarak yayınlanmış, The Amerika Library Association (Amerikalı Kütüphaneciler Derneği) tarafından 1990 yılında En İyi Akademik Kitap ödülüne layık görülmüştür.