Kurumsal

Biz Phoenix Yayınları Olarak,1985 yılından beri akademi kitabı hazırlama ve basım hizmetini en kaliteli bir biçimde vermekteyiz.Genellikle akademik kitapları üniversite ders kitaplarını yayınlamaktayız.

Phoenix Yayıncılık Danışmanlık Yatırım ve Tic. Ltd. Åžti. akademik yayıncılıkta Türkiye’de bir mihenk taşı olmayı hedefleyerek çıktığı uzun soluklu yolda, eÄŸitim ve kültür alanına iliÅŸkin her konuda “Daha iyi nasıl olabilir?” sorusunu daima soran, yenilikçi bir anlayışla ilerlemeyi ilke edinmiÅŸtir. EÄŸitimin ve dolayısıyla yaÅŸamın kalitesinin artırılması için Türkiye’deki ve dünyadaki bilim insanlarının ve yazarların eserlerinin, özenle ve kaliteden ödün vermeden toplumla buluÅŸturulması misyonunu üstlenmiÅŸtir.

 

Ders kitabı yazmanın ve çeviri yapmanın ne kadar zor bir süreç, yazılan ve çevrilen kitabı yayınlatmak için doÄŸru bir yayınevi bulmanın da bir o kadar zor olduÄŸunun bilincindeyiz. Yazarlarımıza, yayınevleriyle daha önce yaÅŸamış olabilecekleri, zamanında basılmayan kitaplar, ödenmeyen ya da çok geç ödenen telif ücretlerine iliÅŸkin sorunlar gibi olumsuz deneyimleri tekrar yaÅŸatmamak kararlılığı ve alanında bir marka olma iddiası ile iÅŸe baÅŸlıyoruz.

ÇeÅŸitli alanlardan akademisyenlerden oluÅŸan yayın ve danışma kurulumuz, alan editörlerimiz ile kaliteli yayıncılığın merkezi olma yolunda hızla ilerlemekteyiz.

Saygılarımızla,
Genel Yayın Yönetmeni